ABC prostownicy do włosów

Prostownica do włosów – urządzenie, które ma pomagać w stylizacji fryzury, okiełznać burzę loków czy fal, zgrabnie ułożyć proste kosmyki. Jak jej używać, by osiągnąć pełną satysfakcję? Czego unikać, by włosy zachowały zdrowy i piękny wygląd? Oto elementarz zwolenników prostowania włosów.

1.    Zacznij od dokładnego umycia włosów szamponem odpowiednim dla Twojego rodzaju włosów i nałożenia odżywki. Jeśli chcesz wzmocnić efekt wyprostowania, zastosuj linie kosmetyków wygładzających.

2.    Jeżeli Twoja prostownica do włosów nie posiada funkcji prostowania na mokro, wysusz najpierw dokładnie włosy. Nie przesuszaj ich jednak, bo będą jeszcze narażone na dodatkową dawkę wysokiej temperatury przy prostowaniu. W przeciwnym razie możesz doprowadzisz do spalenia włosów i zamiast lśniącej fryzury będziesz miała na głowie siano.

3.    Zadbaj również o odpowiednie nawilżenie. W tym pomogą preparaty nawilżające lub przeznaczone bezpośrednio do prostowania włosów – sprawiają, że kosmyki stają się bardziej odporne na wysoką temperaturę.

4.    Aby ułatwić sobie prostowanie, dokładnie rozczesz włosy i podziel je na kilka części podpinając klamerkami. Prostuj każdą partię po kolei, zaczynając od tyłu głowy.

5.    Chwyć pasemko umieszczając prostownicę u nasady włosów, ale nie zbyt blisko głowy, by nie poparzyć skóry. Przesuwaj ją aż do samych końcówek, starając się nie zatrzymywać prostownicy na środku pasemka, aby nie pozostały ślady i wgniecenia. Rób to dość sprawnie, by nie przypalić włosów. Jeśli nie jesteś w pełni zadowolona z efektu, jedno pasemko możesz przeciągnąć prostownicą dwa razy.

6.    Nie musisz koniecznie prostować końcówek. Możesz je równie dobrze podwinąć lub wywinąć, jeżeli chcesz osiągnąć ciekawszy efekt.

7.    Kiedy już  wyprostujesz włosy, rozczesz je delikatnie palcami.

8.    Na koniec możesz spryskać fryzurę sprayem utrwalającym lub nabłyszczającym. Doskonale nadaje się również wosk lub jedwab do włosów, ale uważaj, żeby nie przesadzić z jego ilością.

9.    Kiedy doskonała fryzura jest już gotowa, nie zapomnij o tym, by zadbać o swoją prostownicę do włosów – wyczyść jej płytki miękką ściereczką.

Do dzieła!

Z poradnika

Jak pokonać upał?

Upalne dni lada chwila staną się normą. W czasie wolnym najlepiej poradzić sobie z nimi wybierając się nad jezioro lub na basen. Jedna

Czytaj więcej