Trzy oblicza prostownicy do włosów

Masz proste, falowane, kręcone włosy – takie same co dzień. Jeśli czasem masz ochotę na zmianę swojego wizerunku, i to w zaledwie kilkanaście minut, przeczytaj koniecznie tych kilka sposobów na nową fryzurę.

I    trochę słów o klasycznym prostowaniu

Umyte, wysuszone (ale nie przesuszone!), rozczesane włosy podziel na kilka części podpinając spinkami. Każdą partię rozdziel na pasma zaczynając od tyłu głowy i prostuj każdy kosmyk po kolei. Chwyć pasemko umieszczając prostownicę u nasady włosów, lecz nie przy samej skórze głowy, by uniknąć poparzeń. Przesuwaj ją aż do samych końcówek, starając się nie zatrzymywać prostownicy na środku pasemka, aby uzyskać efekt idealnie prostych włosów.

II   podkręcone lub wywinięte końcówki

By uzyskać taki efekt, na początku postępujesz tak, jak przy klasycznym prostowaniu. Dopiero same końcówki wywijasz , obracając prostownicę do wewnątrz lub na zewnątrz – wedle upodobania.

III   lekkie fale lub loki

Aby uzyskać taką fryzurę, musisz nakładać na urządzenie kolejne pasma włosów i ciągnąć prostownicę od nasady aż po same końce obracając ją. Im więcej obrotów wykonasz tym większe będą loki, jeśli  powtórzeń będzie mniej - uzyskasz efekt fal.

Powodzenia!

Z poradnika

Jak pokonać upał?

Upalne dni lada chwila staną się normą. W czasie wolnym najlepiej poradzić sobie z nimi wybierając się nad jezioro lub na basen. Jedna

Czytaj więcej