Przepisy

Sałatka łososiowa z warzywami

Latem na swoją sylwetkę spoglądamy bardziej krytycznym okiem niż zwykle. W obliczu spędzenia czasu na plaży nabieramy większej motywacji do zadbania o figurę i porzucenia ciężkich potraw kosztem lekkiego, zdrowego jedzenia. Lato to idealny czas na takie decyzje. Do dyspozycji mamy wtedy mnóstwo warzyw i owoców, które sprawią, że potrawy będą nie tylko pyszne ale i bogate w witaminy.

Ciasto budyniowe z truskawkami

Truskawki to owoce, których smak zna każdy. Najlepsze i najsłodsze są w czerwcu. Ze względu na okres owocowania i orzeźwiające właściwości kojarzą się z latem. Najczęściej jada się je z bitą śmietaną lub jogurtem naturalnym, jednak możliwości zastosowania truskawek wydają się być nieograniczone. Ciasto budyniowe z truskawkami to następny, oryginalny pomysł na wykorzystanie tych smacznych owoców.

Krewetkowe szaszłyki

Kuchnia śródziemnomorska charakteryzuje się przede wszystkim różnorodnością, lekkością i pięknymi kolorami. Ważnym jej elementem są także owoce morza - jedni je uwielbiają, inni nienawidzą. Faktem jest jednak, że coraz częściej goszczą na naszych stołach. Krewetkowy szaszłyk to jedna z prostszych w przygotowaniu propozycja kuchni śródziemnomorskiej. To także niskokaloryczna alternatywa dla popularnych przekąsek.

Z poradnika

Trzy oblicza prostownicy do włosów

Masz proste, falowane, kręcone włosy – takie same co dzień. Jeśli czasem masz ochotę na zmianę swojego wizerunku, i to w zaledwie ki

Czytaj więcej