Przepisy

Chłodnik ogórkowy

Wiosną prawie każdy z nas zaczyna dbać o swoją formę i sylwetkę. Oprócz wzmożonej aktywności fizycznej uważniej dobieramy posiłki, zwracając uwagę nie tylko na walory smakowe, ale także na ich kaloryczność. Lekki chłodnik ogórkowy spełnia obydwie te role - jest smaczny, a przy tym dietetyczny. Doskonale sprawdza się w upalne dni.

Pomysłowe kanapki z pastą jajeczną

Wybierasz się na piknik lub plażę? Wykorzystaj pogodne dni jak najlepiej i zaplanuj posiłek na świeżym powietrzu. Doskonałą na tę okazję przekąską mogą okazać się pożywne kanapki z pastą jajeczną.

Wegetariański grill

Sezon grillowy można już uznać za otwarty. Odkąd pogoda sprzyja, grillujemy niemal wszędzie, gdzie to możliwe - na działkach, w ogródkach czy tarasach. Na rusztach królują karkówka, kiełbasa i boczek. Jednak grill to nie tylko dania mięsne. Wiele odpowiednio doprawionych warzyw, idealnie smakuje po krótkim pieczeniu na ruszcie. Grillowaną cukinię, brokuły i paprykę z odrobiną lekkiego sosu tzatziki, można jeść jako oddzielne danie lub jako dodatek do mięs.

Z poradnika

Jak wyczyścić żelazko?

Żelazko to podstawowy sprzęt domowy, a mimo to niewiele osób wie jak je poprawnie czyścić. Kupujemy je i tak bez odpowiedniej konserwac

Czytaj więcej